صرفه جویی در مصرف سوخت با اجرای طرح پیمایش

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، علی اکبر نژاد علی مدیر سامانه هوشمند توزیع سوخت در خصوص سامانه جامع طرح پیمایش گفت: این طرح با هماهنگی وزارت کشور و سازمان راهداری صورت گرفته و از مهر ماه 94 طراحی آن انجام شد که به موجب آن توزیع سوخت بر اساس پیمایش خودرو صورت گیرد.

وی افزود: در فاز اول این طرح ، توزیع سوخت نفت و گاز براساس میزان عملکرد خودرو و مسافت طی شده بین شهرهای مختلف انجام گرفت که منجر به کاهش مصرف سوخت هم شد.

وی با اشاره به مصرف بالای سوخت در کشور اظهار داشت: در سال 93 میزان مصرف سوخت 51 لیتر در روز بود که با اجرای این طرح با کاهش 10 درصدی همراه شد و به حدود 42 لیتر رسید.

وی تصریح کرد: در طول مدت اجرای این طرح(سهمیه بندی سوخت) 2.9 میلیون لیتر کاهش مصرف سوخت صورت گرفته که اگر با قیمت صادرات آن مقایسه شود حدود 3 هزار و100 میلیارد تومان صرفه جویی به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه از این پس برای خودروهای دارای سوخت گازوئیل اسناد حمل شکل خواهد گرفت گفت: همه خودروها موظفند تا در سامانه سازمان راهداری ثبت نام کنند که پس از آن برای آنها اسناد حمل ایجاد و فعالیت آنها براین اساس محاسبه خواهد شد و با توجه به میزان عملکرد، سهمیه تخصیصی سوخت به آن ها تعلق خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: طبق آمارها 500 هزار خودرو فعال در شهرها وجود دارد که تاکنون 200 هزار مالک خودرو ثبت نام کرده اند و مابقی نیز تا آخر مهرماه برای ثبت نام فرصت دارند و اگر ثبت نام انجام نشود از میزان سهمیه آن ها کاسته خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم از قاچاق سوخت جلوگیری و اهداف خود برای کاهش مصرف سوخت را محقق کنیم.

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *