جشن یادبود یک محصول قدیمی اوپل

[ad_1]

پس از 15 سال حضور در بازار و عرضه سه نسل از کومودور، اوپل پنجاهمین سال معرفی این خودرو را جشن می گیرد.

پس از 15 سال حضور در بازار و عرضه سه نسل از کومودور، اوپل پنجاهمین سال معرفی این خودرو را جشن می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از خبرخودرو، از کومودور که در سال 1967 معرفی گردید سه نسل تا سال 1982 عرضه و سپس جای آن در فهرست محصولات اوپل به امگا داده شد.

حالا نیز نسل دوم خودروهای Grand Sport و Insignia با الهام از همان خودروها تولید شده اند. کومودور دارای یک موتور شش سیلندر بود و جزء معروف ترین محصولات آن زمان اوپل محسوب می شد. این خودرو به یک موتور 2.5 لیتری تک کاربراتور به قدرت 115 اسب بخار مجهز بود که بعدها به سامانه دو  کاربراتور مجهز شد و توانش تا 130 اسب بخار افزایش یافت. این خودرو با جعبه دنده های چهار سرعته دستی و دو سرعته اتوماتیک و بعدها سه سرعته اتوماتیک عرضه شد.

سدان فوق دارای نسخه های دو و چهار در بود و در کنار آن ها نمونه کوپه دو در نیز به فروش می رسید. در کل 156330 دستگاه از نسل ابتدایی کومودور روانه بازار شد و سپس درسال 1972 نسل دوم تحت نام کومودور B و با موتورهای 115 تا 160 اسب بخاری روانه بازار گردید اما این خودرو که موتوری 6.0 لیتری داشت موفقیت چندانی کسب نکرد و سپس جای خودش را به کومودور C مدل 1977 داد تا این که در نهایت همه مدل های آن در سال 1982 از خط تولبد اوپل کنار گذاشته شدند.

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *